POREČ: prijem za osnovnoškolce izvrsnih rezultata na školskim sportskim natjecanjima

POREČ: prijem za osnovnoškolce izvrsnih rezultata na školskim sportskim natjecanjima

Novosti
2026-06-27

27.06.2026.
U košarkaškom igralištu kraj sportske dvorane Veli Jože održan je prijem za sve učenike porečkih osnovnih škola koji su svoju školu i Poreč predstavljali na brojnim natjecanjima iz sporta u Hrvatskoj u školskoj godini koja se bliži kraju. I ove godine učenici su se iskazali izvrsnim rezultatima na raznim natjecanjima - županijskim i državnim.
Učenicima, učiteljima mentorima i roditeljima na prijemu čestitke je uputio gradonačelnik Poreča Loris Peršurić. Prijemu su prisustvovale i ravnateljice škola te predstavnici Sportske zajednice grada Poreča i gradskog Upravnog odjela za društvene djelatnosti.
- Poreč je grad sporta, sada i službeno, a vi ste najbolji dokaz tome. U Poreču nudimo preko trideset sportskih disciplina u više od pedeset klubova, i čak 24 sportske škole pa će svatko zasigurno pronaći nešto za sebe. Važno je da se družite, provodite vrijeme na otvorenom, stječete nova iskustva  jer sport ne razvija samo motoričke vještine, nego nas uči i važne životne vrijednosti. Mi ćemo vas uvijek u tome s ponosom podržati u granicama naših mogućnosti. Sretno svima, rekao je gradonačelnik na prijemu, posebno se zahvalivši učiteljima – mentorima, kao i obiteljima koji su trajna i stalna podrška djeci na tom putu.
Porečki su osnovci sudjelovali na natjecanjima u atletici, hrvanju, judu, rukometu, odbojci, odbojci na pijesku, krosu, sportskom plesu, košarci, kickboxingu, stolnom tenisu i badmintonu i drugim sportskim natjecanjima. 
Na natjecanjima su sudjelovali iz Talijanske osnovne škole Bernardo Parentin - Alek Vojinović, Lucas Barbić, Emili Vukadinović, Beatrice Terzić, Massimo Petretti i Morena Zecchinati Beckers.
Iz Osnovne škole Poreč sudjelovali su: Ema Velenik, Petra Jakominić, Lana Legović, Luna Kovačević, Ela Đurović, Nina Dujmović, Lucija Jozić, Erin  Jakovčić, Viktorija Rakovac, Nika Volarić, Kaia Brčić, Lena Pršeš, Stefani Fariš, Nina Volarić, Vana Prpić, Zara Vuljan, Lara Bošnjak, Nina Banić, Laura Ajdari, Lucija Jozić, Tena Milotić, Haris Mešić, Ena Mahić, Zita Plovanić, Nina Sandalj, Ina Dobrila, Iva Velić, Raul Glavić, Ivan Dobrilović, Ivan Benković i Anes Mehmedović.
Iz OŠ Finida sudjelovali su: Diego Bernobić, Ruben Brnobić, Loren Bertoša, Mauro Cvitan, Jakov Fajerbach, Rok Gudić, Petar Hrvatin, Igor Krajina,Teo Križmanić, Marin Mendica, David Meštrović, Vito Ritoša, Evan Salamun, Natan Salamun, Mario Koraca,Viktor Velenik, Endi Sinožić, David Dević, Gabriel Dević, Borna Baniček, Eric Sliško, Dorian Galović, Luka Frljić, Lean Smrekar, Leo Čolaković, Rej Brnobić, Ema Čehić, Lana Lalić, Antea Lovrić, Eni Lovrić, Felicita Budimir, Lara Korunić, Issa Cvitan, Jelena Miljak, Natali Gubić, Sabina Bačinović, Željka Pečarić, Magdalena Grgić, Vanesa Mališa, Dorotea Gašparini, Rajna Radošić, Ena Banjac, Viktoriia Trofimova, Chiara Novak, Antonio Leva, Enrico Vorić, Luka Mendica, Ena Gaćina, Vita Šanteković, Katia Pečarić, Gabriel Sergo, Erik Labinjan, Vito Stranić, Richardo Vorić, Paula Vojinović, Sara Fabris i Katja Martinčević.
Njihovi mentori bili su Martin Šuran, Mateja Udovičić, Viktoria Banko Vrtačić i Renata Maltar iz OŠ Finida, Maja Perčić, Romina Draghicchio Paljuh i Miranda Benussi Malusa iz TOŠ „Bernardo Parentin“ te Tanja Banko i Iva Šarac iz OŠ Poreč. 
Nakon podjele gradskih zahvalnica za ostvarene izvrsne rezultate u natjecanjima iz sporta, druženje je dovršeno tradicionalnim zajedničkim fotografiranjem, čime je zaključen dan podjele zahvalnica uspješnim porečkim osnovcima.